Oczyszczanie skóry

Oczyszczanie skóry to zabieg polegający na usunięciu zanieczyszczeń, nadmiaru sebum oraz martwych komórek naskórka z powierzchni skóry. Polecamy szczególnie osobom zmagającym się z zaskórnikami lub trądzikiem, w obrębie twarzy, dekoltu czy pleców.

Oczyszczanie skóry dzielimy na manualne oraz chemiczne. W przypadku rozległych zmian krostkowo/grudkowych stosujemy terapię mieszaną.

Oczyszczanie skóry najczęściej jest elementem rozbudowanej, indywidualnie dobranej procedury zabiegowej.

Główne rodzaje oczyszczania skóry: oczyszczanie manualne, hydrabrazja, peeling kawitacyjny.

Oczyszczanie manualne

Na czym polega?

Polega na ręcznym oczyszczeniu problematycznej powierzchni skóry, najczęściej w obrębie twarzy, szyi, dekoltu lub pleców.

Dla kogo?

Oczyszczanie manualne polecamy osobom zmagającym się z zaskórnikami, trądzikiem lub prosakami.

Jaka jest procedura?

Procedurę rozpoczynamy dokładnym oczyszczeniem skóry oraz przygotowaniem do zabiegu w taki sposób, aby usunąć zanieczyszczenia precyzyjnie, nie uszkadzając naskórka. Procedura zabiegowa zakończona jest dezynfekcją oraz prądami d’Arsonvala, które obkurczają pory. Następnie stosujemy maskę wyciszającą.

Czy zabieg boli?

Osoby wrażliwe na ból mogą odczuwać lekki dyskomfort podczas zabiegu.

Jak będę wyglądać po zabiegu?

Podczas zabiegu może pojawić się zaczerwienienie skóry, a nawet lekka opuchlizna, które ustępują do 24 godzin po zabiegu.

Jakie są wskazania po zabiegu?

Po zabiegu oczyszczania manualnego nie ma specyficznych wskazań dotyczących pielęgnacji skóry. Zalecamy standardową, indywidualnie dobraną pielęgnację domową

Czy zabieg wykonuje się w serii?

Oczyszczanie manualne jest zabiegiem, w którym rezultaty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Przy skórach problematycznych, dla utrzymania efektu, zalecamy regularność wizyt.

Hydrabrazja

Na czym polega?

Inaczej hydradermabrazja, polega na kontrolowanym i bezbolesnym, mechanicznym złuszczaniu wierzchnich warstw naskórka przy pomocą ciągłego strumienia wody i nakładek ścierających. Pozwala dokładnie oczyścić skórę, ułatwiając penetrację składników czynnych, stymulując do regeneracji oraz produkcji naturalnego czynnika nawilżającego, tzw. NMF. Efektem zabiegu jest nie tylko poprawa struktury i kolorytu cery, ale również redukcja drobnych linii i zmarszczek.

Dla kogo?

Hydrabrazję polecamy szczególnie osobom zmagającym się z trądzikiem niezapalnym, przebarwieniami, cerą suchą lub cerą pozbawioną blasku.

Jaka jest procedura?

Przed zabiegiem Hydrabrazji dokładnie oczyszczamy skórę, następnie wykonujemy zabieg. Na koniec stosujemy maskę, indywidualnie dobraną do potrzeb skóry.

Czy zabieg boli?

Hydrabrazja jest zabiegiem bezbolesnym.

Jak będę wyglądać po zabiegu?

Po zabiegu skóra jest świetlista, ma wyrównany, zdrowy koloryt. Nie wymaga rekonwalescencji.

Jakie są wskazania po zabiegu?

Po zabiegu hydrabrazji nie ma specyficznych wskazań dotyczących pielęgnacji skóry. Zalecamy stosowanie standardowej, indywidualnie dobranej pielęgnacji domowej.

Czy zabieg wykonuje się w serii?

W celu osiągnięcia optymalnych rezultatów, zalecamy wykonanie kilku sesji zabiegowych w określonym czasie. Ilość w serii oraz odstęp między zabiegami ustalamy indywidualnie w procesie terapii.

Peeling kawitacyjny

Na czym polega?

Peeling kawitacyjny to zabieg oczyszczający skórę z zaskórników oraz martwego naskórka przy pomocy fali ultradźwiękowej. Pobudza naturalne procesy detoksykacji skóry, jednocześnie poprawiając jej koloryt.

Dla kogo?

Peeling kawitacyjny polecamy dla każdego rodzaju skóry, w szczególności suchej, wrażliwej, reaktywnej i naczyniowej.

Jaka jest procedura?

Przed peelingiem kawitacyjnym dokładnie oczyszczamy skórę, następnie wykonujemy zabieg. Na koniec stosujemy maskę, indywidualnie dobraną do potrzeb skóry.

Czy zabieg boli?

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem bezbolesnym.

Jak będę wyglądać po zabiegu?

Po peelingu kawitacyjnym skóra jest świetlista, ma wyrównany, zdrowy koloryt. Nie wymaga rekonwalescencji.

Jakie są wskazania po zabiegu?

Po peelingu kawitacyjnym nie ma specyficznych wskazań dotyczących pielęgnacji skóry. Zalecamy stosowanie standardowej, indywidualnie dobranej pielęgnacji domowej.

Czy zabieg wykonuje się w serii?

Peeling kawitacyjny wykonujemy zarówno jako oddzielny, pojedynczy zabieg, jak również w serii.