Mikroplazma Frakcyjna

Mikroplazma frakcyjna to innowacyjny zabieg kosmetologiczny, jednoczesna ablacja unipolarną falą radiową i koagulacja tkanki. Dzięki synergii obu technologii, uzyskujemy spektakularne efekty terapeutyczne. Doskonały zabieg przebudowujący skórę: blizn, rozstępów i zmarszczek.

Kombinacja plazmy i fali radiowej dociera głęboko: od naskórka, aż do skóry właściwej. W wyniku kontrolowanych mikrouszkodzeń i stymulacji fibroblastów przebudowujemy (odmładzamy) włókna kolagenowe, dzięki czemu następuje spłycenie zmarszczek, zagęszczenie skóry, widoczne zmniejszenie rozstępów i blizn.

Pierwsze efekty widoczne są po samym zabiegu: wygładzenie i napięcie skóry. Pełne efekty redukcji zmarszczek, rozstępów, blizn, ujędrnienie skóry, poprawa gęstości skóry, widoczne są po 3-5 miesiącach, wraz z odbudową komórkową i włókien kolagenowych.

Dla kogo?

Zabieg Mikroplazmy Frakcyjnej polecamy szczególnie w przypadku:

  • blizn potrądzikowych
  • zmarszczek
  • utraty elastyczności skóry (np. brzuch po ciąży, skóra po schudnięciu)
  • blizn pooperacyjnych, pozabiegowych (np. po cesarskim cięciu, po operacji)
  • rozstępów (np. po ciąży, odchudzaniu)

Czy zabieg boli?

Nawet osoby średnio wrażliwe na ból, mogą odczuwać dyskomfort, dlatego zabieg można przeprowadzać w znieczuleniu miejscowym.

Jak będę wyglądać po zabiegu?

Proces i czas przebudowy naskórka zależy od indywidualnych predyspozycji. Po samym zabiegu Mikroplazmy Frakcyjnej skóra jest zaczerwieniona i podrażniona, wymaga szczególnej ochrony i pielęgnacji. Średnio po 2-3 dniach podrażnienie jest niewidoczne pod makijażem, proces przebudowy wewnętrznej nadal trwa.

Jakie są wskazania po zabiegu?

Po zabiegu zalecamy indywidualnie dobraną pielęgnację domową, skupiającą się na łagodzeniu i regeneracji skóry.

Czy zabieg wykonuje się w serii?

Ilość sesji zabiegowych ustalana jest indywidualnie, w zależności od stanu skóry i pożądanych efektów. Dla optymalnego efektu zaleca się przeprowadzenie serii 2-5 zabiegów, co 4-5 tygodni. Dla uzyskania efektu synergii poszczególnych zabiegów, ważne jest aby nie przekraczać maksymalnego czasu między zabiegami w serii.