Peeling chemiczny

Peeling chemiczny, inaczej zwany kwasami chemicznymi, to zabieg kosmetologiczny wykonywany z wykorzystaniem indywidualnie dobranych procedur, w celu złuszczenia naskórka. Najczęściej stosowany dla spłycenia blizn, np. potrądzikowych, rozjaśnienia kolorytu czy oczyszenia skóry. Efektem jest wyrównanie koloru, redukcja drobnych zmarszczek, rozświetlenie skóry.

Główne procedury zabiegowe w naszym salonie: Azelaic Peel Dermaquest, Hibiscus Flower Mandelic Peel Dermaquest, MangoPeel Dermaquest.

Azelaic Peel Dermaquest

Łagodna terapia skierowana dla skór wrażliwych, z trądzikiem zaskórnikowo-grudkowy, przewlekłe zapalenie mieszków włosowych u mężczyzn. Zabieg opiera się na połączeniu witaminy C, stężonego kwasu azelainowego 10% i kojowego 5%, w wyniku czego wyraźnie wycisza rumień, łagodzi stany zapalne i stanowi dobre podtrzymanie leczenia dermatologicznego.

Czas trwania:

60- 90 min

Sezonowość zabiegu:

zabieg całoroczny (warunek: skóra nie może być opalana, temperatura powietrza nie może być ekstremalnie wysoka lub niska)

Częstotliwość zabiegu:

seria 6 zabiegów co 7 dni, nie częściej niż 2 razy w roku. Dla uzyskania efektu synergii poszczególnych zabiegów, ważne jest aby nie przekraczać maksymalnego czasu między zabiegami w serii.

Hibiscus Flower Mandelic Peel Dermaquest

To specjalistyczny program terapeutyczny oparty na delikatnych kwasach eksfoliacyjnych połączonych z ekstraktem z kwiatów hibiskusa. Ekstrakt ten zawiera witaminę C oraz aminokwasy niezbędne do prawidłowej odnowy skóry. Zabieg szczególnie polecany dla skór wrażliwych, naczyniowych, z trądzikiem różowatym oraz widocznym fotostarzeniem się skóry. Efektywność zabiegu polega na połączeniu eksfoliacji z silnym działaniem przeciwzapalnym i pojędraniającym. Skóra po zabiegu jest zdecydowanie rozjaśniona, wygładzona a drobne zmarszczki zostają spłycone.

Można stosować przy laktacji.

Czas trwania:

90 min

Sezonowość zabiegu:

zabieg całoroczny (warunek: skóra nie może być opalana, temperatura powietrza nie może być ekstremalnie wysoka lub niska)

Częstotliwość zabiegu:

seria 6 zabiegów co 10-14 dni, nie częściej niż 2 razy w roku. Dla uzyskania efektu synergii poszczególnych zabiegów, ważne jest aby nie przekraczać maksymalnego czasu między zabiegami w serii.

MangoPeel Dermaquest

Zabieg enzymatyczno-chemiczny, który idealnie sprawdzi się dla osób z problemami przebarwień hormonalnych i posłonecznych, skórą zmęczoną i pozbawioną blasku. Głównym składnikiem peelingu jest miąższ z mango, bogaty w witaminę C, stężony kwas mlekowy 30%, enzymy oraz magniferyna o silnych właściwościach przeciwzapalnych i antyoksydacyjnych. Po zabiegu widoczna jest poprawa wyglądu skóry dzięki rozjaśnieniu przebarwień, poprawa kolorytu.

Czas trwania:

90 min

Sezonowość zabiegu:

zabieg całoroczny (warunek: skóra nie może być opalana, temperatura powietrza nie może być ekstremalnie wysoka lub niska)

Częstotliwość zabiegu:

seria 6 zabiegów co 7-10 dni, nie częściej niż 2 razy w roku. Dla uzyskania efektu synergii poszczególnych zabiegów, ważne jest aby nie przekraczać maksymalnego czasu między zabiegami w serii.

 

Peeling medyczny

Peeling medyczny, zwany też kwasami medycznymi, to zabieg wykonywany w celu mocnego, głębszego złuszczenia warstw naskórka. Różnica między peelingiem chemicznym (kwasami chemicznymi) polega na zastosowaniu mocniejszych preparatów i stężeń, dając głębszą penetrację i mocniejsze efekty. Często stosowany jako terapia wspomagająca w leczeniu zaawansowanych zmian trądzikowych, jako terapia odmładzająca lub niwelująca przebarwienia różnego pochodzenia.

Zapraszamy na zabiegi: Anti-Blemish Peel Dermaquest (Salicylic CA Bright Peel), Peeling Dyniowy Dermaquest.

Anti-Blemish Peel Dermaquest (Salicylic CA Bright Peel)

To specjalistyczny program terapeutyczny, który idealnie sprawdzi się w przypadku skóry problematycznej, wykazując silne działanie eksfoliacyjne. Procedura zabiegu oparta jest na kwasie salicylowym o stężeniu 20%, migdałowym 10%, azelainowym 2% i ekstrakcie z kwiatów hibiskusa. Innowacyjnym fenomenem jest zastosowanie znieczulającego skina-sensylu-tetrapeptydu, dedykowanego skórze bardzo wrażliwej na bodźce zewnętrzne. Dzięki efektywnie skomponowanej procedurze wykorzystującej wysokie stężenie eksfoliatorów, kuracja pozwala osiągnąć bardzo zadowalające rezultaty w przypadku skóry uszkodzonej zmianami trądzikowymi i potrądzikowymi, jak również zmienionej przez utrwalone przebarwienie nakórka. Działa przeciwstarzeniowo, niweluje fotouszkodzenia oraz blizny potrądzikowe.

Czas trwania:

90 min

Sezonowość zabiegu:

wrzesień-maj

Częstotliwość zabiegu:

seria min 3 zabiegów co 21-30 dni, nie częściej niż 2 razy w roku. Dla uzyskania efektu synergii poszczególnych zabiegów, ważne jest aby nie przekraczać maksymalnego czasu między zabiegami w serii.

Peeling Dyniowy Dermaquest

Terapia przeznaczona dla skór problematycznych, z nawracającymi problemami trądzikowymi z aktywnymi stanami zapalnymi, łojotokiem, rozszerzonymi porami oraz przebarwieniami pozapalnymi.

Substancje aktywne:

  • stężona 10% witamina C
  • witamina B1, B2, B6, PP, K
  • prowitamina A
  • kwas mlekowy, salicylowy, azelainowy, glikolowy, kojowy
  • czysty retinol 4%

Zastosowanie prowitaminy A wpływa na silną przebudowę naskórka, dlatego zabieg przynosi spektakularne efekty w leczeniu trądziku, ale także jako terapia odmładzająca dla skór dojrzałych z oznakami fotostarzenia i przebarwień.

Czas trwania:

90 min

Sezonowość zabiegu:

wrzesień-maj

Częstotliwość zabiegu:

seria 6 zabiegów co 14-21 dni, nie częściej niż 2 razy w roku. Dla uzyskania efektu synergii poszczególnych zabiegów, ważne jest aby nie przekraczać maksymalnego czasu między zabiegami w serii.