Fala Radiowa RF

Fala Radiowa, inaczej Radiofrekwencja. Rozróżniamy trzy rodzaje fali radiowej: monopolarna, bipolarna oraz unipolarna. Pierwsze dwie, działają w sposób rozproszony i wnikają tylko do granicy skórno-naskórkowej. Fala unipolarna działa punktowo, precyzyjnie, dzięki czemu może przebić się znacznie głębiej, aż do tkanki tłuszczowej. Przy odpowiednim ustawieniu parametrów jest to bardzo wszechstronny zabieg, idealny zarówno dla spłycenia zmarszczek, zwiększenia napięcia i gęstości skóry ale też do walki z cellulitem i nadmierną tkanką tłuszczową.

Fale radiowe działają przyczynowo, a nie tylko objawowo. Podczas opracowywania obszaru zabiegowego, możemy podwyższyć temperaturę skóry aż do 41-43⁰C, czego efektem jest przebudowa kolagenu, a w konsekwencji poprawa jakości skóry bez uszkodzenia naskórka.

Głębokie, kontrolowane podgrzewanie podskórnych warstw tłuszczu, z jednoczesnym napinaniem tkanek oraz zwiększone krążenie krwi pozwalają układowi limfatycznemu na drenaż złogów, czego widocznym efektem jest zmniejszenie cellulit oraz tkanki tłuszczowej.

Zabieg Fali Radiowej polecamy szczególnie na:

  • zmarszczki płytkie i głębokie
  • brak napięcia, gęstości, elastyczności skóry (np. konieczna poprawa owalu twarzy, brzuch po ciąży, wiotkie ramiona, tzw. motylki)
  • cellulit
  • miejscowa otyłość

Czy zabieg boli?

Osoby wrażliwe na ból mogą odczuwać dyskomfort podczas zabiegu.

Jak będę wyglądać po zabiegu?

Podczas zabiegu Fali Radiowej pojawia się zaczerwienienie skóry, które ustępuje do 5 godzin po zabiegu.

Jakie są wskazania po zabiegu?

Przez 3 dni po zabiegu zalecamy picie ok 2,5 litrów płynów, unikanie alkoholu oraz nadmiernego wysiłku fizycznego.

Czy zabieg wykonuje się w serii?

Tak. Ilość sesji zabiegowych Fali Radiowej ustalana jest indywidualnie, w zależności od stanu skóry i pożądanych efektów. Najczęściej jest to seria 4-6 zabiegów, co 1-2 tygodnie. Dla uzyskania efektu synergii poszczególnych zabiegów, ważne jest aby nie przekraczać maksymalnego czasu między zabiegami w serii.