Salon fryzjerski Warszawa Śródmieście - Atelier

Koloryzacja jednolita

Koloryzacja jednolita to technika koloryzacji włosów polegająca na pokryciu całej głowy jednym kolorem farby. To usługa wprost idealna do osiągnięcia efektu jednolitej tafli. Najczęściej używana jest do pokrycia odrostu siwych włosów, przy przyciemnianiu uprzednio rozjaśnianych, tzw. powrót do natury, globalnej zmiany koloru lub odświeżenia aktualnego odcienia.

Koloryzacja jednolita jako koloryzacja odrostu bywa wykorzystywana w technikach wielotonowych, w których farbę kładziemy tylko u nasady skóry głowy, nie ingerując w kolor włosów na długości, wydłużając w ten sposób czas pomiędzy wizytami na usługę koloryzacji wielotonowej. Przy pomocy koloryzacji jednolitej można również rozjaśnić włosy, ale tylko naturalne, przy czym nie więcej niż o 3 tony. W koloryzacji jednolitej jesteśmy w stanie osiągnąć 100% pokrycia siwych włosów.

Tonowanie włosów – koloryzacja półtrwała

Kolejną świadczoną przez nasz zakład fryzjerski usługą jest tonowanie włosów. To technika koloryzacji włosów stosowana najczęściej do odświeżenia koloru i neutralizacji niechcianych odcieni (najczęściej żółtych, pomarańczowych, czerwonych). Tonowanie włosów jest często stosowane w koloryzacjach typu baleyage/wielotonowa. Nadaje głębię i wymiarowość rozjaśnianym pasmom, ale też pożądany odcień. Tonowanie włosów zaliczane jest do koloryzacji półtrwałej. Nie pokrywa siwych włosów w 100%.

Baleyage

Balayage to technika koloryzacji włosów, która polega na nakładaniu rozjaśniacza na wybrane pasma włosów. Efekt końcowy zależy od szerokości separacji oraz grubości rozjaśnianych pasemek. W koloryzacji baleyage rozjaśniane pasma można zamknąć w folię fryzjerską, piankę czy też zostawić swobodnie, tzw. technika z wolnej ręki. Wybór techniki zależy od pożądanego efektu finalnego.

Baleyage może być stosowany na różnych długościach włosów, różnych kolorach bazowych, dzięki temu możemy osiągnąć klasyczny efekt baleyage blond czy też bronze (baleyage w odcieniach brązu) lub nawet rudości i czerwieni.

Koloryzacja wielotonowa

Koloryzacja wielotonowa – lub też koloryzacja wielowymiarowa – to efekt koloryzacji włosów, której celem jest nadanie trójwymiarowości. Efekt ten osiąga się poprzez widoczne różne odcienie, nasycenie, jasność czy ton kolorów. Technika koloryzacji wielotonowej może być wykorzystana zarówno do rozjaśnienia, jak i do przyciemnienia koloru włosów.

Koloryzacja wielotonowa (wielowymiarowa) – rodzaje

Główne rodzaje koloryzacji wielotonowej (wielowymiarowej) to:

  • baleyage – opisany wyżej,
  • ombre – efekt, w którym kolor stopniowo przechodzi od ciemnego u nasady włosów do jaśniejszego na końcach,
  • sombre – subtelna wersja ombre, charakteryzująca się delikatniejszymi przejściami między kolorami,
  • highlights (podkreślanie) – dodawanie jaśniejszych pasm do włosów, aby uzyskać efekt świetlistości,
  • lowlights (przyciemnianie) – dodawanie ciemniejszych pasm włosów, aby uzyskać kontrast i głębie koloru.

Najczęściej, dla uzyskania jak najnaturalniejszego efektu koloryzacji wielotonowej (wielowymiarowej), stosuje się kombinację różnych technik.

Dekoloryzacja włosów

Dekoloryzacja włosów to zabieg z użyciem rozjaśniacza, stosowany w celu usunięcia niechcianych lub sztucznych pigmentów z włosa. Najpopularniejsza jest dekoloryzacja ciemnych włosów, m.in. dekoloryzacja czarnych włosów. Wynika to z faktu, iż stosujemy ją celem rozjaśnienia włosów farbowanych na kolor ciemniejszy niż pożądany oraz rozjaśnienia włosów o więcej niż 3 tony (np. z brązu na jasny blond). Najczęściej po zabiegu dekoloryzacji, dla uzyskania docelowego koloru, konieczne jest tonowanie włosów.